Прогноз на зростання житлово-комунальних тарифів у 2021 році.

Поділитися в соціальних мережах

Про це йдеться у щоквартальному Інфляційному звіті за квітень 2021 року від Національного банку України.

“Тарифи на опалення та гаряче водопостачання будуть підвищуватись, оскільки вони не коригувались у 2020 році, попри подорожчання газу та зростання витрат на оплату праці”, – говориться у повідомлені. Ще одним фактором подальшого зростання тарифів у Нацбанку називають підвищення мінімальної заробітної плати в країні. “Збільшення заробітних плат у сфері ЖКГ (зокрема шляхом підвищення мінімальної заробітної плати), та інших виробничих витрат зумовить подальше подорожчання окремих комунальних послуг”, – зазначається в прогнозі.

Також, Національний банк України прогнозує, що вартість природного газу влітку 2021 року вдвічі перевищить тогорічну.

“Очікується, що влітку вартість природного газу більш ніж удвічі перевищуватиме цінові мінімуми минулого літа. Відтак внесок газу сформує більше третини річної адміністративної інфляції в II кварталі”, – йдеться в прогнозі.

Водночас як вважають в НБУ, до кінця року ціна на газ встановиться на рівні відповідних показників 2020 року.

“За підсумками 2021 року ціна газу буде близькою до тогорічної завдяки поступовому зниженню ціни газу на європейських газових хабах протягом року та посиленню конкуренції на внутрішньому ринку”, – йдеться в прогнозі.

Нагадаємо, заборгованість населення за ЖКП у лютому 2021 року зросла до 82,1 млрд грн. З них, за постачання теплової енергії та гарячої води борги складали 27,4 млрд грн.

З 1 лютого по 31 березня 2021 року Кабінетом міністрів була запроваджена регульована ціна на газ, яка не мала перевищувати 6,99 грн за кубічний метр.