У Дарницькому районі відкрили першу у столиці «Зелену кімнату»

Поділитися в соціальних мережах

8 липня на базі Центру сім’ї Дарницького району міста Києва завдяки спільним зусиллям районної та міської влади у Дарницькому районі розпочала свою роботу перша у місті Києві «Кімната дружня до опитування дітей», в якій буде проводитися опитування дітей за методикою «Зелена кімната».

Серед присутніх: голова Дарницької райдержадміністрації Ярослав Лагута разом з першим заступником Миколою Калашником, заступник голови міськдержадміністрації Марина Хонда, депутат Київської міської ради Марина Порошенко, начальник Дарницького управління поліції ГУНП у м. Києві Олександр П’ятниківський, голова Дарницького районного суду міста Києва Тетяна Щасна.

«Безмежно надихаюсь, коли ідея реалізовується в життя! І даний пілотний проєкт – яскраве тому підтвердження. Адже, нам таки вдалося у найкоротший термін відкрити «Зелену кімнату». Пишаюся, що це сталося саме у Дарницькому районі! Символічно, що відкриття об’єкту відбулося сьогодні – у День родини», – зазначив Ярослав Лагута.

«Зелена кімната» – це сучасна ефективна форма роботи з неповнолітніми, надання соціально-психологічної та правової допомоги дітям уразливих категорій, тим, які потерпіли від злочинних посягань або стали свідками злочину.

Основна мета проведення опитування в такій кімнаті – зменшення повторної травматизації дитини у процесі опитування як завдяки спеціальним методикам та комфортній атмосфері, так і завдяки технічному оснащенню, яке дозволяє вести відеозапис допиту і в подальшому використовувати цей відеозапис для ведення слідства без проведення повторних допитів.

«Зелена кімната» складається з двох приміщень. В одному працює психолог із дитиною, в іншому за непрозорим склом – представники поліції, суду, соціальних служб, які через відповідні засоби зв’язку із психологом, корегують питання. Відтепер процедура опитування дітей та проведення слідчих дій стане зручнішою – умови в новоствореному приміщенні сприятимуть забезпеченню законності, гуманності та ефективності кожного рішення, прийнятого щодо неповнолітніх.

У подальшому, відкриття подібних «Зелених кімнат» планується у всіх районах столиці.