В Україні активно зростають ціни на соняшникову олію та інші продукти

Поділитися в соціальних мережах

В магазинах України за останні кілька місяців соняшникова олія зросла в ціні більше ніж на 25% та за останній рік на 48.5%.

Наразі в мережі йдуть обговорення про ціни на продукти , що зростають з великою швидкістю .

Українці не розуміють, як країна, що у 2020 році була лідером з експорту соняшникової олії , має ціну на продукт вище, ніж у країнах – до яких він експортується.

«Здавалося б, що ціни на цей продукт повинні бути нижче, ніж в тій же Європі, але … за останній рік ціни на рослинну олію в Україні виросли за даними Держстату, на рекордні 48,5%. Якщо в минулому році пляшка соняшникової олії коштувала близько 35 гривень, то зараз – 60 гривень і навіть більше» – коментує експерт Костянтин Земцов

На його думку, здорожчання пов’язані діючою формулою цін – світова ціна плюс податки і прибуток виробників і роздробу. Ціни на масло, залежать від світового попиту. А попит весь рік тримався на високому рівні, для всього ринку сільгосппродукції, дорожчають також пшениця, кукурудза та ін. Високі ціни на масло – похідна від цін на нафту, олійні прив’язані до ситуації на ринку нафти, а нафта теж дорожчає. Також в світі зростає попит на сировину для біопалива, і все олійні входять в список сировини. Ціна на масло буде дорожчати або до прориву в технологіях його виробництва, або до розширення списку альтернативного сировини.